PL
Scroll Top
Logo Boca Botanica
FIT & DETOX

Cortex phellodendri 97%

Berberyna

Ekstrakt z korkowca (Cortex phellodendri) standaryzowany na zawartość 97% chlorowodorku berberyny. To bioaktywny alkaloid pochodzenia roślinnego. Ten naturalnie występujący związek jest pozyskiwany z kory drzewa korkowca.

BERBERYNA -  znajdowała swoje zastosowanie już w tradycyjnej medycynie chińskiej i wówczas uważano ją za doskonały środek na cały szereg dolegliwości. Berberyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu lipidów. W przypadku, gdy jest on za wysoki lub zbyt niski może zwiastować obecność różnych chorób. Berberyna przyczynia się również do poprawy przemiany materii. Pomaga utrzymać zdrowie wątroby i prawidłowy poziom cholesterolu. Berberyna jest cennym źródłem witaminy C i E, minerałów, a nawet błonnika!

 

Skład Jedna kapsułka Dzienna porcja
2 kapsułki
Korkowiec (Cortex phellodendri) -
ekstrakt standaryzowany
250 mg 500 mg
w tym chlorowodorek berberyny 97% 242,5 mg 485 mg
 

Producent: Biovitalic Sp. z o. o.

Suplement diety Berberyna, masa netto 25g. Opakowanie: 100 kapsułek.

Składniki: Ekstrakt z korkowca (Cortex phellodendri) (w tym berberyna), otoczka kapsułki - żelatyna.

ZALECANE SPOŻYCIE I PRZECHOWYWANIE

  • Zalecana dzienna porcja konieczna dla uzyskania korzystnego działania:
    2 kapsułki dziennie.
  • Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
  • Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji.
  • Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.
  • Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
  • W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
  • W przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących, lub osób stosujących leki - suplementacja powinna zostać skonsultowana z lekarzem.
  • Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.
W mediach

Wkrótce.

Badania

Wkrótce.

Najczęstsze pytania

1. W jaki sposób jest pozyskiwana berberyna?

Berberyna to bioaktywny alkaloid, który jest możliwy do pozyskania z różnych roślin oraz ich części: owoców, liści, korzeni. Berberyna Boca Botanica została pozyskana z kory drzewa korkowca.

 

2. Co wyróżnia berberynę na tle innych suplementów diety?

Najczęściej po berberynę sięgają osoby, które borykają się z otyłością lub chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przyspieszony metabolizm może ułatwić spalanie tłuszczu, dzięki czemu osiągnięcie wymarzonej wagi będzie łatwiejsze.

 

3. Czy berberyna poprawia nastrój?

Tak, berberyna wpływa pozytywnie na nastrój, ponieważ oddziaływuje na enzym odpowiedzialny za rozkład serotoniny, która jest potocznie nazywana hormonem szczęścia. W związku z tym zmniejsza dyskomfort psychiczny wynikający z obecności stanów depresyjnych i lękowych.

 

 4. Czy berberynę zażywać przed, czy po posiłku?

Dawkowanie berberyny jest uzależnione od celu, który przyświeca naszej suplementacji. Jeśli jest nim utrata zbędnych kilogramów to najlepiej spożywać ją przed posiłkiem i treningiem, natomiast jeśli celem jest zmniejszenie isulinooporności lepiej przyjmować berberynę po posiłku. W tym przypadku ważne jest jednak to, aby był bogaty w węglowodany. Berberynę można również przyjmować wraz z posiłkiem.

 

5. Czy stosowanie berberyny w przypadku cukrzycy jest bezpieczne?

Berberyna pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować prawidłowy poziom glukozy we krwi. Osoby cierpiące na to schorzenie przed suplementacją powinny jednak zasięgnąć opinii lekarza. Dotyczy to również osób, które już stosują leki obniżające poziom cukru.

 

6. Jak długo stosować berberynę?

Okres suplementacji najlepiej skonsultować z lekarzem. W przypadku braku skutków ubocznych z reguły nie ma przeciwwskazań do przerwania suplementacji. Jednorazowo nie powinna ona trwać zbyt długo, dlatego nie zaleca się jej stosowania przez okres dłuższy niż 8 tygodni.

 

7. Czy kobiety w trakcie laktacji mogą przyjmować berberynę?

Nie, stosowanie tego suplementu diety odradza się kobietom zarówno w trakcie laktacji, jak i w ciąży. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

 

8. Czy berberyna wspomaga funkcjonowanie układu sercowo - naczyniowego?

Tak, ponieważ pomaga utrzymać zdrowie wątroby i prawidłowy poziom cholesterolu. Zbyt wysoka frakcja cholesterolu zwiększa ryzyko wystąpienia takich chorób jak: zawał serca, udar mózgu, czy choroba niedokrwienna serca.

 

9. Dlaczego warto sięgnąć po suplementy Boca Botanica?

Suplementy Boca Botanica składają się wyłącznie z naturalnych składników. Są pozbawione zbędnej chemii o czym świadczy krótka lista składników. Nie znajdziemy na niej sztucznych wypełniaczy, glutenu i GMO. 

 

9. W jaki sposób berberyna oddziaływuje na układ pokarmowy?

Berberyna wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego w następujący sposób: